Published by Steven Warmoes, on 02/04/2009
In deze tijden van crisissen verlegt de aandacht zich wel eens naar low budget oplossingen.
Misschien ken je het Amerikaans gezegde: “if you only have 1 dollar to spend on Knowledge Management, spend it on connecting 2 people!” Dit gezegde geeft heel goed de filosofie van Kennismanagement weer: de basis van Kennisbeheer is het bevorderen van netwerken waar mensen kennis uitwisselen. (Zie ook de bijdrage Spontane Kennisnetwerken.)
Ik zocht ook naar een variant voor 1 Euro, en dan liefst een voor expliciete kennis. Here it comes:
“Als je maar 1 Euro hebt voor kennisbeheer, koop dan een prullenmand”. Inderdaad, hoe minder documenten je hebt, hoe minder klasseerinspanningen je moet doen, hoe gemakkelijker je documenten opzoekt enzovoort. Een actie waarbij je van alles weg gooit, kan je nog interessante oude documenten doen herontdekken. Meer nog, als er te veel documenten zijn, dan wordt er minder verkennend geneusd in de documentatie.
Een variante is de oefening van 10 Euro. Als men al je documentatie zou afpakken, maar je mag nog 10 documenten met vakkennis bewaren, welke zouden dat zijn?
Nog een variant: stel dat je in een afdeling met 10 mensen werkt, en elk kiest zijn top 10, dan heb je een top 100 van je afdeling. Om die in de etalage te zetten heb je geen ingewikkeld en duur document management systeem nodig.
Zoals Goethe het al eeuwen geleden schreef: in de beperking toont zich de meester.
Your email address will not be published. Required fields are marked*