Published by Steven Warmoes, on 13/09/2009
Het is onmiskenbaar dat er over veel interessante onderwerpen blogs zijn. Via de RSS lezer maak je een persoonlijke krant met de berichten uit je geselecteerde blogs. Google Reader is vandaag het referentievoorbeeld van een RSS.
Maar vandaag zijn de meesten onder ons geconfronteerd met de vaststelling dat er te veel sites zijn om op te volgen. Ligt het dan niet voor de hand om af te spreken in ons team, ons netwerk, onze community… om het opvolgen te delen? Maar hoe volgen we dan vlot op wat de andere heeft opgevolgd?
In Google Reader is dat heel eenvoudig: je markeert een item met “Delen”, en dan is het zichtbaar in een speciale “Gedeelde pagina”.
Mijn pagina met gedeelde items over Knowledge Management is toegankelijk via de link rechts bovenaan deze blog. Je ziet ook de meest recente items in de kolom links onderaan. Het goede praktische nieuws is dat je je ook op deze pagina’s kan abonneren via RSS (hier Atom feed genoemd). Zo volg je dus ook die gedeelde items op via je RSS lezer.
Als je dus goed georganiseerd bent, dan zal je dus een aantal thema’s hebben die je niet rechtstreeks opvolgt, maar via de intelligente “social filter” van een expert in wie je het volste vertrouwen hebt. Ikzelf volg bv.. Web 2.0 en Social Media op via de gedeelde items van Jo Caudron.
Maar zoals steeds ligt de uitdaging in de organisatie van je netwerk…
Your email address will not be published. Required fields are marked*